10. Triennale Małych Form Malarskich – Toruń 2016

10. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH – WYSTAWA POKONKURSOWA

Z przyjemnością informuję, że dwa moje obrazy: Element modernistyczny – kadr 15-CElement modernistyczny – kadr 12 zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej 10. Triennale Małych Form Malarskich w Toruniu. Wystawę będzie można oglądać we wrześniu w Galerii Sztuki Wozownia.

10. TMFM Toruń 2016

Czas trwania: 02.09–02.10.2016

Wernisaż: 02.09 (piątek), godz. 18.00

Miejsce:
Galeria Sztuki Wozownia
ul. Rabiańska 20
Toruń

„W tym roku Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu już po raz dziesiąty organizuje Triennale Małych Form Malarskich. To cykliczna ogólnopolska impreza, prezentująca poszukiwania i osiągnięcia w dziedzinie kameralnej twórczości malarskiej. TMFM to konkurs skierowany do profesjonalnych artystów plastyków, a także do dyplomantów wyższych uczelni plastycznych. Formuła imprezy jest otwarta, co daje okazję do szerokiej konfrontacji twórczości plastyków, którzy uprawiają ten rodzaj malarstwa. Organizatorzy pozostawiają artystom pełną swobodę w wyborze techniki, tematu, stylistyki. Jedyne ograniczenie stanowią wymiary prac i to właśnie decyduje o specyfice i atrakcyjności toruńskiego triennale – format pracy nie może przekraczać 600 cm2.

Obradujące w maju jury 10. TMFM w składzie: Natalia Cieślak – historyczka i krytyczka sztuki; Maciej Osmycki – artysta malarz, laureat I nagrody 9 TMFM; Matylda Prus – właścicielka i założycielka galerii m2, spośród 409 prac 153 autorów zgłoszonych do konkursu, do wystawy zakwalifikowało 104 prace 52 artystów oraz przyznało nagrody regulaminowe i fundowane. Rozdanie nagród laureatom 10. TMFM będzie miało miejsce podczas wernisażu.”

Kuratorka: Teresa Dudzińska

Koordynatorka: Maria Niemyjska

Lista prac nagrodzonych i zakwalifikowanych do wystawy >>

www.wozownia.pl >>